stomatolog stomatologia warszawa

Ortodoncja

Ortodoncja to nie tylko prostowanie krzywych zębów! Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem wad zgryzu, a także jest jednym z elementów leczenia poważnych zniekształceń twarzoczaszki. U pacjentów rosnących zastosowanie znajdują głównie aparaty zdejmowane, które korygują kształt i wzajemne położenie szczęk. Po zakończeniu wzrostu pacjenci leczeni są aparatami stałymi. Nie znaczy to jednak, że u ośmio- czy dziewięciolatka  nie możemy zastosować różnych postaci aparatu stałego jeżeli sytuacja tego wymaga. Służą one jednak głównie do poprawy położenia zębów. Niejednokrotnie leczenie ortodontyczne wiąże się z usuwaniem stałych zębów tak u pacjentów dorosłych jak i rosnących. Jeżeli u pacjenta dorosłego mamy do czynienia z nieprawidłową relacją szczęki i żuchwy często leczenie ortodontyczne połączone jest z zabiegiem chirurgicznym.

Istnieje kilka rodzajów aparatów stałych: aparaty naklejone na zewnętrzny pas zęba, aparaty zakładane od wewnątrz (technika językowa), aparaty metalowe oraz estetyczne wykonane z porcelany, kryształu górskiego czy włókna szklanego. Dobór aparatu zależy od stopnia ciężkości wady oraz indywidualnych upodobań bądź pacjenta bądź lekarza.

Leczenie aparatem stałym złożone jest z kilku etapów i trwa 1,5 - 2,5 roku. Aby utrzymać wynik leczenia niezbędne jest noszenie aparatów retencyjnych. Mogą to być elementy naklejone na wewnętrznej powierzchni zębów lub wyjmowane płytki.

Nie ma ograniczeń wiekowych leczenia ortodontycznego. W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie leczeniem ortodontycznym pacjentów dorosłych. Często jest ono fazą wstępną która umożliwia wykonanie odpowiednich uzupełnień protetycznych.

Magdalena Pieniążek
Lekarz Stomatolog
Specjalista II-go° Ortodoncji

Karta stałego pacjenta
karta stałego pacjenta
Karta stałego pacjenta to zniżki na wybrane usługi stomatologiczne »
Chcesz skorzystać z naszych usług?

zadzwoń: 22 646 97 70
ul.Wiktorska 7/11
02-587 Warszawa

telefony:
22 646 97 70 
22 646 97 73 
507 165 137 
e-mail: dentalife@dentalife.pl 
Czynne:

poniedziałek-piątek:
sobota

8.00 - 21.00
9.00 - 15.00
Copyright © 2001-2023 by DENTALIFE o klinice | zabiegi | cennik | nasi lekarze | sprzęt stomatologiczny | gdzie jesteśmy
  projektowanie ogrodów   projekt i wykonanie : VEGA Internet Studio